Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

V Brně-Černovicích vznikne autoservis pro záchranáře

V Brně-Černovicích vznikne autoservis pro záchranáře

Výrazné snížení finančních nákladů na servis sanitních vozidel, jejich rychlejší návrat zpět do běžného provozu a větší spolehlivost.

Ilustrační foto
6. prosince 2021 - 11:01

To si slibuje kraj od moderního autoservisu Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v Brně-Černovicích. Základní kámen nové budovy, která zde vyroste do konce příštího roku, v pátek 3. prosince 2021 symbolicky poklepal hejtman Jan Grolich spolu s radními Jiřím Kasalou a Vladimírem Šmerdou.

„Naši záchranáři odvádí neskutečnou práci. Aby mohli zachraňovat životy, potřebují mít vybavení a sanitky v perfektním stavu. Proto tu za 45 milionů korun vzniká moderní odborný servis, který se bude o vozidla záchranářů starat,“ říká hejtman Jan Grolich.

Půjde o nepodsklepenou železobetonovou dvoulodní halu obdélníkového půdorysu, jejíž půdorysné rozměry jsou 29,72 x 22,92 m. Rozdílná výška objektu je dána prostorovými potřebami provozu autoservisu.

Vyšší část objektu s výškou 7,22 metru bude disponovat mycím boxem pro spodní, ruční a vysokotlaké mytí vozidel, navazujícím prostorem pro mycí stůl, automaticky ovládanou čistírnou odpadních vod, skladem upotřebených a nových hořlavých kapalin a olejů, strojovnou vzduchotechniky a kompresorovou stanicí v mezipatře a pracovištěm pro servis vozidel.


Nižší část objektu (o výšce 3,92 metru) bude obsahovat například zázemí pro personál servisu, prostor pro přezouvání pneumatik a vyvažování kol, sklad autodílů, elektra, kol a pneumatik, prostor pro administrativní zpracovávání zakázek mechanikem na počítačovém terminálu nebo strojovnu s rozdělovačem a sběračem horké vody.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál JMK)