Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Tříkrálová sbírka v Otrokovicích proběhne v lednu

Tříkrálová sbírka v Otrokovicích proběhne v lednu

Známá celorepubliková akce Charity ČR Tříkrálová sbírka se opět blíží, její podoba však není stále úplně jasná. Charita Otrokovice se připravuje na tradiční i online koledu.

Ilustrační foto
8. prosince 2021 - 07:30

„V lednu, kdy jsme se všichni potýkali s pandemií covidu, jsme byli nuceni sbírku poněkud změnit. Podobnou situaci zažíváme i teď, přesto se snažíme na další ročník poctivě připravit,“ uvedl koordinátor sbírky Jan Žalčík.

Stejně jako letos, tak i v termínu od 3. do 16. ledna 2022 budou na několika místech připraveny tříkrálové kasičky. ,,Seznam míst najdete na tříkrálových letácích, které budou distribuovány do vašich poštovních schránek. Dárci mohou využít i online pokladničku,“ doplňuje Žalčík.

Organizátoři se ale stále úplně nevzdávají ani klasické podoby sbírky, a pokud to bude aspoň trochu možné, pokusí se vyslat do ulic i tradiční tříkrálové skupinky.


„Termín koledování je stanoven na sobotu 8. ledna. Jsme si plně vědomi rizik, která jsou s tím spojena a budeme se proto plně řídit aktuálními nařízeními vlády příp. krajské hygienické stanice. Zdraví našich koledníků i vás, našich dárců, je pro nás na prvním místě,“ upřesňuje Žalčík.

Aktuální informace o konání sbírky budou průběžně doplňovány na webu i na sociálních sítích otrokovické Charity.
(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Otrokovice)