Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Olomouc: Pěstitelské trhy budou pokračovat

Olomouc: Pěstitelské trhy budou pokračovat

Poslední den v listopadu byl i posledním termínem pro podání přihlášek do koncesního řízení na výběr provozovatele městského tržiště. Pouze jeden uchazeč podal do řízení přihlášku.

Ilustrační foto
8. prosince 2021 - 08:00

Jenomže jím podaný materiál ale vůbec neobsahoval hodnotitelné údaje a tak musel být vyloučen. Vedení města následně řešilo, jak po skončení současné nájemní smlouvy zajistí pokračování pěstitelských zelných trhů. Přechodným řešením bude převzetí tržiště společností Výstaviště Flora Olomouc. Po uklidnění epidemické situace se bude město otázkou stabilního provozování tržiště dál zabývat.

Jediný účastník koncesního řízení měl sice zájem o provoz tržiště, současně zdůraznil vážný problém, kterým je nejistota a nepředvídatelnost podnikání v tomto oboru v době protiepidemických opatření. Jeho nabídka neobsahovala žádnou z požadovaných náležitostí, které by mohla hodnotící komise objektivně vyhodnotit.


Zájemce sice složil i finanční jistinu, tu nicméně složila jiná firma, než která se o koncesi na provoz tržnice ucházela. Hodnotící komise proto doporučila radě města vyloučit účastníka z koncesního řízení a celé řízení zrušit.

Současná nájemní smlouva končí v lednu. Oblíbené pěstitelské trhy ale budou pokračovat dál! Od 1. února 2022 by provoz tržiště i zelných trhů zajišťovalo Výstaviště Flora Olomouc.




(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Olomouc)