Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Křížovkářská liga seniorů přilákala v kraji téměř 1500 hráčů

Křížovkářská liga seniorů přilákala v kraji téměř 1500 hráčů

Senioři severní Moravy a Slezska se i během složité epidemiologické situace bavili luštěním křížovek. Do oblíbené Křížovkářské ligy se od dubna do listopadu zapojili lidé v domovech i klubech seniorů.

Ilustrační foto
6. prosince 2021 - 12:00

Zájemci se registrovali také v několika knihovnách a městských informačních centrech, kam si každý týden chodili pro novou křížovku. V domovech seniorů a domech s pečovatelskou službou či v klubech seniorů nabízí Křížovkářská liga pravidelnou a dlouhodobou volnočasovou aktivitu.

I proto nejsou křížovky složité. Na úspěšné luštitele čeká odměna – hlavně dárkové balíčky s čajem, sušenkami, oplatky a další. Podmínkou je, odevzdat ve stanoveném termínu formulář se všemi tajenkami.

Křížovkářská liga seniorů má v Moravskoslezském kraji tradici. Do pravidelného luštění se zapojují zájemci z klubů seniorů a domovů pro seniory napříč celým regionem. Letošní zájem byl opět obrovský. Zapojilo se téměř 1500 hráčů.

,,Poprvé s námi luštili senioři například v Jablunkově, ve Frenštátu pod Radhoštěm anebo třeba ve Studénce. Tradičně největší zájem byl v Havířově, Bohumíně a Karviné. Nejvíce hráčů mezi domovy seniorů má pak Domov Slunečnice v Ostravě. Všem organizátorům, kteří nám pomáhali v klubech, knihovnách nebo v domovech seniorů musíme poděkovat  Bez jejich pomoci by soutěž patrně nebyla.“ upřesnil Ivan Sekanina, předseda Spolku Počteníčko, který Křížovkářskou ligu připravuje.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)