Svátek má: Jáchym

Regiony

Velikost textu:

Čím se budu živit? Do zámku Vsetín na den plný řemesel

Čím se budu živit? Do zámku Vsetín na den plný řemesel

Tradiční akce Střední odborné školy Josefa Sousedíka Vsetín a Muzea regionu Valašsko s názvem Zámek plný řemesel proběhne v úterý 26. října na zámku Vsetín.

Z návštěvy v Muzeu regionu Valašsko.
21. října 2021 - 07:30

Zámek plný řemesel letos slaví 5. narozeniny. Akce je koncipována jako prezentace školy i program pro širokou veřejnost. Příchozí se prostřednictvím zajímavých ukázek seznámí se studijními obory SOŠ Josefa Sousedíka. U jednotlivých stanovišť budou zároveň probíhat soutěže, jejichž prostřednictvím si děti vyzkouší, jaké je to být například zedníkem, tesařem, truhlářem, či instalatérem.

„Učitelé a studenti představí také volnočasové aktivity školy, jako jsou kroužky truhlářství, virtuální reality, autoopravárenství, autodiagnosticky či robotiky,“
uvedl ředitel SOŠ Josefa Sousedíka Marek Wandrol. Na vsetínském zámku se budou prezentovat i regionální firmy, které se školou spolupracují a nabízejí absolventům pracovní uplatnění. Zájemci se také budou moci osobně setkat s Tomášem Sousedíkem – synem slavného vynálezce, podnikatele, politika i odbojáře Josefa Sousedíka.


Společný projekt SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín a Muzea regionu Valašsko ocenila i Zuzana Fišerová, radní pro oblast kultury a školství Zlínského kraje. „Je to velmi zajímavý způsob spojení prezentace školy a akce pro širokou veřejnost. Pro děti, které se rozhodují kam dál po základní škole, je to ideální možnost dozvědět se více o nabízených oborech i řemeslech samotných. Kultura a školství k sobě patří," uvedla Fišerová.
(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: Muzeum regionu Valašsko)