Svátek má: Květoslava

Politika

Velikost textu:

Pro huhňajícího senátora Vilímce je solidární zmrazení platů populismus

Pro huhňajícího senátora Vilímce je solidární zmrazení platů populismus

„Neznám normálního člověka, který by si sám od sebe zmrazil plat a protože jsou v Senátu normální lidé, tak jsme návrh poslanců na zmrazení platů, zamítli," tak prezentoval rozhodnutí Hospodářského výboru Senátu na solidární zmrazení platů jeho předseda Vladislav Vilímec (ODS).

Senátor Vladislav Vilímec
22. října 2021 - 10:20

„Ve Sněmovně hlasovali těsně před volbami, aby získali poslanci od voličů hlasy. Šlo tedy z jejich strany o populismus," vysvětlil redaktorovi České televize 20.října 2021 senátor za ODS z obvodu Domažlice s obyvatelstvem a s krajany z Chodska zjevně zrůdně nesolidární senátor Vladislav Vilímec.

Na redaktorovu otázku, zda svůj postoj konzultoval se svými spolustraniky ve Sněmovně,  prohlásil Vilímec, že nebyl důvod cokoliv  konzultovat v tom smyslu. Vilímec si nemyslí, že by nesolidarita s obyvatelstem  odmítnutím zmrazení platů házela špatné světlo na Senát zejména v době, kdy  budou nová vláda a jejich poslanci škrtat v různých položkách kdeco.

„Šedesát milionů, co by se zmrazením platů ušetřilo, jsou drobné a nemá to žádný efekt. Není důvod činit symbolické gesto,"
prohlásil 9.408 hlasy zvolený senátor z Domažlicka a huhňal dál v tom smyslu, že by mohl dosáhnout senátorský plat výše pouhého dvojnásobku průměrné mzdy a to by prý nikdo nechtěl kandidovat na senátora kromě lidí, kteří by si v Senátu chtěli ohlídat svůj byznys.

„Ti, kteří chtějí pracovat ve prospěch občanů, mají být přiměřeně oceněni,"
prohlásil vystudovaný ekonom Vladislav Vilímec z Kdyně.Když už tu neustále zdůrazňujeme volební obvod nesolidárního senátora Vilímce, tak možná i mnohé další napadne stejně jako nás postava odbojného sedláka Koziny a jeho provolání po skončeném soudu:  Hyn sa ukáže a dál už to znáte a zná to i Vladislav Vilímec z ODS, jemuž v roce 2024 končí mandát senátora a doplňme, že jde o mandát nesolidárního senátora.  Domažličtí by si to měli pamatovat.

Volimec sice nebude hlasovat pro zamítnutí zmrazení platů v Senátu sám, ale je to však on, kdo návrh na zmrazení platů senátorů, poslanců a některých dalších politiků ve službách státu ze své funkce předsedy hospodářského výboru Senátu zrůdným s osudy spoluobčanů nesolidárním a chamtivým zdůvodněním doporučil ostatním senátorům  zamítnout a to se počítá.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...
(ps, ČT24, Prvnizpravy.cz, foto: ps)