Svátek má: Květoslava

Politika

Velikost textu:

Nejmenší poslankyně Richterová místopředsedkyní za nejmenší klub

Nejmenší poslankyně Richterová místopředsedkyní za nejmenší klub

To si z půlmilionu voličů, kteří do Sněmovny vyslali SPD, politici pětikokoalice dělají legraci, když  místopředsednické místo nenabídli zástupci této strany. Naopak  místopředsedkyní má být mrkací panenka, nejmenší poslankyně Richterová za Piráty a těch je ve Sněmovně jen jedna,dva, tři, čtyři.

Ve Sněmovně se nyní dějí věci
21. října 2021 - 13:05

„To je docela sranda. Jedna pirátka bude místopředsedkyní Sněmovny reprezentující jen čtyřposlancovou stranu. Možná, aby dosáhli piráti na všechny funkce a z toho plynoucí peníze a další výhody nebude drobounká Olinka jenon místopředsedsedkyní Sněmovny ale třeba i místopředsedkyní klubu, další pirátka bude třeba předsedkyní klubu a předsedkyní výboru pro cokoliv, další pirát bude třeba vedle poslaneckého platu pobírat i ministerský  a čtvrtý pirát bude k tomu mít k poslaneckému platu ještě výhody jako předseda podvýboru pro cokoliv možného. Jejích zasedání sice mohou probíhat i ve výtahu nebo ve služebním vozidle místopředsedkyně Sněmovny. Tam se také celá kvartetová strana vejde i s řidičem. Nakonec na auto bude mít drobounká Olinka nárok i s řidičem,"
má  jasno  student politologie, který si nepřeje být jmenován, aby jej profesoři politologie včetně Petra Fialy nepovažovali za kolegu a spolužáci za idiota. 

Myslíte si, že pětikokoalice, jak úmyslně pletete označení slepence politiků, kteří nabízeli voličům  ve volbách změnu a nyní se chystají vládnout, tu změnu už provádějí?

„To je jasné, že jim jde o každou funkci s patřičným aparátem. Pro mnohé příznivce pirátů je jejich současné jednání a handrkování o funkce hodně podezřelé. Vždyť po celou dobu ve Sněmovně tvrdili, jak je státní administrativa přesycená zbytečnými úředníky a nyní se chystá nové ministerstvo pro piráty, zřizuje se další místopředsednické místo. Nejvíce zajímavé je, že v končící   Sněmovně byl poměr  vláda - opozice v poměru 3 (Ano, ČSSD a KSČM) : 3 (ODS, SPD a piráti). To, co pětikokoalice nyní navrhuje, bude v poměru vláda - opozice  5:2. Veškerá předvolební prohlášení o byrokracii od politiků z koalic, které se nyní připravují vládnout, byly tedy  jen tlacháním pro oblblé voliče. Zklamání však nejvíce jsou ti, kteří volili strany a hnutí, které ve volbách propadly,  protože nepřekročily  pětiprocentní hranice volitelnosti. Nezapomínejem, že voličů, kteří nemají ve Sněmovně svého poslance,  je více než jeden milion. Fiala sice někde prohlásil, že u jeho kamarádů politiků ve Sněmovně  najdou voliči bez svého poslance zastání, ale mám pocit, že tomu ani on sám už nevěří. Navíc bude to pro mnohé z občanů, kteří volili kokoalice  drsné procitnutí a zklamání, ze své volby."

Co se s tím dá dělat?

Uvidíme, řekl slepý."


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)