Svátek má: Nataša

Politika

Velikost textu:

Ladislav Větvička: Fijalovy podfuk

Ladislav Větvička: Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk, píše bloger Ladislav Větvička.

Ladislav Větvička
24. ledna 2022 - 06:20

Ale někteři z nich su z venkova. Z Brna, Vostravy, Dělohova a tak. Tam už to je k zamyšleni, čemu to zrobili. Čast z nich byla politycky pomylena a dneska už te volby lituju. Ale někteři si furt mysli, že volba Bruselske pětky byla spravna.

A pravě tito chlapci v okamžiku, kdy fijalova vlada zrušila vyhlašku o povinnem opichani časti obyvatelstva, hnedka vyskočili a vitězoslavně přiběhli a volali: "Vidiš, cype? Řikali zme ti, že to byla spravna volba, všecko je fčil jine, hezči a vykročili zme ku světlym zitřkum.

Je to bohužel asi taka radost, jako když se Pražaci měsic po likvidaci te odporne německe svině, co jezdila v odevřenem kabryjoletu radovali, že byl zrušeny vyjimečny stav.

Fijalova vlada sice zrušila protipravni vyhlašku o povinnem vstřikovani předraženeho jedu, ale to je tak asi všecko. Bezpravi, segregace a apartheid zdravych lidi v republice Česke je furt v platnosti. Občan druhe kategoryje nesmi do divadla, do kina, do hospody. Vlada, kera furt drži tyto norimberske zakony, je tedy vladou zločinnou a jakykoliv odpor proti ni jest povolen.Ano, zrobili krok spravnym směrem. Ale je to enem dočasne. Overtonovo okno bylo vytvořene a neni pochyb o tym, že je enem otazka času, než se teho zneužije.

A hlavně, nezapominejme na to, že furt jedu podle Bidrmanova konceptu. Dočasne zrušeni povinneho očkovani je enem bodem č.5 - Dočasne uvolněni. Odpor obyvatelstva, věřejne miněni, učast lidi na demonstračkach už začal byt fijalum nepřijemny, a tak na čas povolili uzdu, aby ubrali pary v papiňaku.

Nic jineho to neni. Proto, chlapci a děvčata, nejasejte. Bo dobře už bylo.

(rp,prvnizpravy.cz,blog,foto:arch.)